włosy

Pasemka

odmiana wizerunku

Pasemka

Włosy w naturalnym kolorze nigdy nie przestaną być modne. Chociaż wiele pań jest zadowolonych z naturalnego koloru włosów, to poszukuje delikatnej odmiany. Pasemka to przykład idealnego rozwiązania. W Livello Stella Zdrowie Spa & Uroda wykonujemy je różnorodnymi technikami w zgodzie z najnowszymi trendami fryzjerskimi.
scroll

Pasemka wciąż modny trend

Pasemka polecamy paniom, które chcą zachować naturalny kolor włosów, ale pragną wprowadzić do swego wyglądu element nowości. Dzięki pasemkom fryzura nabiera oryginalnego charakteru. Najczęściej wykonujemy pasemka jaśniejsze niż kolor bazowy, wówczas włosy sprawiają wrażenie rozświetlonych słońcem. Ciekawie wyglądają także pasemka przyciemniające, a więc powstałe dzięki farbie ciemniejszej niż naturalny kolor włosów. Osoby nie bojące się awangardowego looku, chętnie wybierają pasemka kolorowe.

Zaletą pasemek jest to, że podczas ich wykonywania preparat styka się ze skórą głowy w niewielkim stopniu. Pozwala to na ograniczenie reakcji alergicznych. Ponadto produkty nakładane na mniejsze partie włosów, zmieniają ich strukturę w nieznacznym stopniu. Pasemka to forma koloryzacji, która ożywia uczesanie i odmładza wygląd. Metoda ta sprawia, że fryzura staje się bardziej przestrzenna i optycznie bujniejsza. Nic dziwnego, że wiele gwiazd kina i celebrytek tak chętnie wybiera pasemka zapewniające rozmaite efekty w zależności od techniki wykonania.

Pasemka (reflexy)

Tradycyjne refleksy uzyskujemy poprzez odseparowanie cieniutkich pasm wprost od nasady. Fryzjerka w tym celu szpikulcem grzebienia wydziela cienkie partie włosów, na które nakłada rozjaśniacz lub farbę. Aby produkt nie dotykał pozostałych włosów, zawijamy pasma w folię aluminiową. Refleksy pięknie wyglądają niezależnie od długości włosów, gdyż przenikają naturalne pasma. Pasma uzyskiwane poprzez rozjaśnienie wymagają intensywnej pielęgnacji, polecamy więc skorzystanie z zabiegów regeneracyjnych w naszym salonie.

Air touch

Ta nowatorska technika, wykorzystuje nawiew powietrza, aby wydzielić możliwie najcieńsze pasemka – stąd angielska nazwa „air touch” (dotyk powietrza). Przejście pomiędzy naturalnym kolorem a rozjaśnionym lub pofarbowanym pasemkiem jest niewidoczne, a różnobarwne kosmyki przenikają się, zapewniając subtelny efekt. Pracę tą metodą fryzjerka zaczyna od wydzielenia włosów podobnie, jak to się robi podczas tradycyjnych pasemek. Następnie wydzielone pasmo poddaje się działaniu powietrza, np. z suszarki. Podmuch sprawia, że krótsze włosy zostają oddzielone, a w ręku pozostaje pasemko kosmyków o jednakowej lub zbliżonej długości. To na nie zostanie nałożony preparat koloryzujący. Pokryte produktem pasma trzeba odseparować od całości poprzez zawinięcie w aluminiową folię. Koloryzacja Air touch sprawia, że włosy wyglądają niezwykle naturalnie i zdrowo, ten efekt utrzymuje się nawet do kilku miesięcy. Warto dodać, że Air touch sprawdza się podczas tuszowania siwiejących kosmyków, pozwalając srebrzystym pasmom mieszać się z tymi pofarbowanymi.

Front blonde

Hit koloryzacji już od ponad roku nie tracący na popularności. W metodzie tej fryzjerka rozjaśnia pasemka w pobliżu twarzy. Aplikacja jaśniejszego koloru przy buzi sprawia, że cera zyskuje wyraźnie młodszy i rozświetlony wygląd. Polecamy ją wszystkim paniom, którym zależy na subtelnej, ale zauważalnej odmianie wizerunku. Koloryzacja Front blonde może być przeprowadzona niezależnie od długości włosów oraz ich koloru. Łagodność i harmonijność przejścia zależą od doboru preparatu rozjaśniającego. Najlepsze efekty osiągamy, stosując rozjaśnienie o kilka tonów. Barwę i intensywność rozjaśnienia dobieramy też do rodzaju urody. Osoby lubiące eksperymenty mogą sięgnąć po odcienie kontrastujące z ich typem kolorystycznym, wtedy u pani mającej włosy w kolorze ciepłego blondu możemy wykonać farbowanie w tonacji chłodnej. Front blonde polecamy szatynkom i ciemnym blondynkom, którym często wydaje się, że ich naturalny kolor jest mało wyrazisty. Dzięki tej metodzie unikną globalnej zmiany odcienia, a w ciekawy sposób odmienią swój wizerunek. Dopełnieniem koloryzacji Front blonde jest profesjonalne modelowanie fryzury, do którego zachęcamy przed uroczystościami czy każdym większym wyjściem.

Pasemka wykonane w Livello Stella Zdrowie Spa & Uroda to gwarantowany sposób na profesjonalną poprawę wizerunku, bez którego tak trudno o dobre samopoczucie. Zapraszamy do rezerwacji terminu wizyty.

  • Pasemka 2 kolory + kolorance 380 zł