Twarz

Oczyszczanie

regeneracja

Oczyszczanie

Manualne oczyszczanie skóry to technika niezbędna w przypadku wielu problemów skórnych. Stosujemy je wówczas, gdy inne metody oczyszczania zawodzą. Zabieg wykonany umiejętnie i sterylnie poprawia stan skóry zarówno mężczyzn, jak i u kobiet.
scroll

Co trzeba wiedzieć o oczyszczaniu skóry?

Niedoskonałości skóry takie, jak: prosaki, wągry, zamknięte i otwarte zaskórniki powstają w wyniku nieprawidłowej pielęgnacji. Jednak u coraz więcej osób są one skutkiem zaburzeń pracy skóry, np. nadmiernej produkcji sebum, niewłaściwie przebiegających procesów rogowacenia naskórka i jego odnowy. Uporczywe zmiany należy skonsultować z lekarzem specjalistą, ale oprócz tego warto poszukać pomocy w gabinecie kosmetologicznym. Zabiegi oczyszczania poprawiają stan i wygląd skóry, dzięki czemu osoby borykające się z niedoskonałościami odzyskują dobre samopoczucie i wiarę w siebie.

Podczas oczyszczania manualnego usuwa się zanieczyszczenia z twarzy, szyi, dekoltu oraz pleców. Zabieg sprzyja odblokowaniu ujść mieszków włosowych, tzw. porów, usunięciu nadmiaru łoju i obumarłego naskórka. Po jego wykonaniu skóra jest odświeżona. Wizyta w gabinecie kosmetologa w celu poddania się zabiegowi oczyszczania to także doskonała okazja do zasięgnięcia porady na temat zasad pielęgnacji cery w warunkach domowych.

Jak wygląda zabieg oczyszczania?

Na zabieg oczyszczania warto przeznaczyć 1 albo 2 godziny. Po zabiegu zwłaszcza na twarz trzeba się liczyć z tym, że skóra będzie podrażniona. Te zmiany mijają w ciągu następnych dwóch dni. Oczyszczanie poprzedza demakijaż i zmycie ze skóry zanieczyszczeń. Następnie kosmetolog nakłada peeling enzymatyczny, który wstępnie rozpuszcza obumarły naskórek. W kolejnym kroku skórę „rozpulchnia się” za pomocą maski i pary wodnej. Z tak przygotowanej skóry usuwa się wszelkie zanieczyszczenia. Po oczyszczeniu manualnym niezbędna jest dezynfekcja, której efekt wzmacniamy d’arsonvalizacją – odkażającym działaniem prądów d’Arnsonvala. Aby zmniejszyć pory i złagodzić podrażnienie nakłada się maskę glinkową o działaniu ściągającym. Zanim Klient opuści gabinet, kosmetolog aplikuje serum oraz krem o właściwościach łagodzących i przeciwzapalnych. Pełny efekt oczyszczania widoczny jest wówczas, gdy ustąpią podrażnienia, niekiedy potrzebny jest zabieg uzupełniający. Wykonywanie kolejnych zabiegów oczyszczania uzależnione jest od kondycji skóry i jej skłonności do zanieczyszczeń.

Przykładowy przebieg zabiegu: Demakijaż + wapozon + Maska rozpulchniająca lub peeling enzymatyczny + Wapozon + peelig kawitacyjny + Oczyszczenie manualnie + ampułka witaminowa + serum zamykające pory skóry + Maska Kremowa mineralna + Maska Algowa wyczyszczająca i zamykająca pory + SPF50+
W naszej ofercie znajdziesz wiele zabiegów wzmacniających i rozszerzających efekty oczyszczania twarz, np: peeling kawitacyjny, peelingi kwasamimikrodermabrazja, oxybrazja.  Niosą one ze sobą dodatkowe korzyści, jak na przykład redukcja przebarwień, blizn oraz regulacja pracy gruczołów łojowych.

Efekty zabiegu oczyszczania:

 • dogłębne oczyszczenie skóry,
 • zmniejszenie ilości zaskórników,
 • wygładzenie skóry,
 • zmniejszenie widoczności porów.

Wskazania

 • nadmierne przetłuszczanie się skóry,
 • trądzik,
 • prosaki, wągry, zaskórniki otwarte i zamknięte,
 • krostki i grudki o różnym podłożu.

Przeciwwskazania

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • stany zapalne skóry,
 • trądzik różowaty i ropowiczy,
 • skóra wrażliwa i naczynkowa,
 • opryszczka w miejscu wykonywania zabiegu.

Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzamy indywidualną konsultację kosmetologiczną pozwalającą na bezpieczne wykonanie zabiegu. W niektórych wypadkach konieczne może być zasięgnięcie porady lekarskiej.

 • Zabieg 150 zł

Zapytaj także o pakiet zabiegów.