Mezoterapia mikroigłowa to zabieg, którego celem jest pobudzenie i wykorzystanie naturalnych zdolności organizmu do odnowy. Przeprowadza się go za pomocą rollera lub pena, którego głowica wyposażona jest w cieniutkie jednorazowe igły. Pracujące igły wykonują serię mikronakłuć po to, aby uruchomić w komórkach procesy wzrostu i regeneracji. Mikrourazy stanowią dla skóry impuls do rozpoczęcia produkcji włókien kolagenowych oraz elastyny gwarantujących jej jędrność i sprężystość. Uszkodzony naskórek ulegnie złuszczeniu i odsłoni odnowioną i pogrubioną skórę. Mikronakłuwanie wykorzystujemy także do tego, aby podczas zabiegu podać w głąb tkanek skóry aktywne substancje o właściwościach odżywczych i nawilżających.
Jej zastosowanie pomaga spłycić zmarszczki oraz bruzdy. Przywraca skórze napięcie i elastyczność, niweluje zwiotczenie skóry, a nawet zapewnia efekt liftingu w połączeniu z podaniem kwasu hialuronowego. Po zabiegu obserwujemy zmniejszenie porów skóry, jej rozświetlenie i unormowane wydzielanie sebum. To także skuteczny sposób na pozbycie się blizn i przebarwień potrądzikowych.
Mezoterapia mikroigłowa przywraca skórze szyi i dekoltu gładkość oraz ujędrnienie. Stosujemy ją także w zabiegach na brzuch w przypadku rozstępów i zwiotczałej skóry po ciąży. To również skuteczna metoda w walce z cellulitem, ponieważ mikronakłuwanie aktywizuje redukcję komórek tłuszczowych i przywraca właściwy metabolizm głównie poprzez poprawę przepływu krwi i limfy. Dzięki tej metodzie możemy też modelować sylwetkę, np. unieść i ujędrnić pośladki.
Zabieg wykonujemy po dokładnym przeanalizowaniu problemu Klientki. Następnie kosmetolog oczyszcza dokładnie skórę i nanosi na nią maść znieczulającą. Kiedy znieczulenie zaczyna działać, można pokryć skórę koktajlem przygotowanym z kwasu hialuronowego i substancji odżywczych dostosowanych do potrzeb skóry. Dzięki nowoczesnemu urządzeniu i doświadczeniu kosmetologa mikronakłuwanie odbywa się sprawnie i szybko. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i drażliwa, dlatego należy pielęgnować ją przy użyciu delikatnych kosmetyków przeznaczonych do skóry po zabiegach. W czasie rekonwalescencji trzeba unikać ekspozycji na promienie słoneczne, niewskazane jest korzystanie z basenu. Proces gojenia trwa zwykle do siedmiu dni, gdy ustąpi łuszczenie, widoczne będą efekty zabiegu. W wielu przypadkach rekomendujemy wykonanie co najmniej trzech sesji, ale uzależnione jest to od obszaru ciała i skali problemu.
zabiegi na twarz:
zabiegi na ciało:
Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzamy indywidualną konsultację kosmetologiczną pozwalającą bezpiecznie uzyskać najlepsze efekty.