włosy

Koloryzacja damska

farbowanie koloryzacja kolorance ombre sombre balejaż dekoloryzacja

Koloryzacja damska

Dzięki koloryzacji jesteśmy w stanie podkreślić atuty urody każdej kobiety. Odpowiednio dobrany kolor lub pogłębienie naturalnego odcienia potrafią nadać cerze promienistego wyglądu, ożywić spojrzenie, a przede wszystkim dodać pewności siebie. W Livello Stella Zdrowie Spa & Uroda wykonujemy różne rodzaje koloryzacji w sposób całkowicie bezpieczny z zastosowaniem najlepszych produktów oraz nowatorskich technik.
scroll

Bogaty wybór produktów do koloryzacji oraz różnorodność metod ich aplikacji pozwala osiągnąć efekty zgodne z indywidualnymi oczekiwaniami Klientki. Właściwie dobrany i umiejętnie rozprowadzony kolor wydobywa naturalne piękno. O kondycję włosów dbają produkty najlepszej jakości oraz stosowane podczas koloryzacji zabiegi regeneracyjne [link do regeneracji]. W naszym salonie Panie mogą liczyć na całkowitą zmianę koloru bądź odświeżenie już posiadanego.

Farbowanie 1 kolorem

Globalna aplikacja 1 koloru zapewnia trwały efekt. Metoda ta pozwala na diametralną zmianę wizerunku. Ostateczny rezultat zależy od koloru włosów klientki. Przed farbowaniem na kolor jaśniejszy niż wyjściowy odcień musimy wykonać dekoloryzację, aby uzyskać pożądaną pigmentację.

Koloryzacja wielotonowa

Nazywana również koloryzacją 3D. Wielowymiarowy efekt osiągamy dzięki zastosowaniu odpowiedniej mieszanki farb, w której skład wchodzą zarówno tony chłodne, jak i ciepłe. Co ważne, aplikowane produkty należą do tej samej rodziny barwników. W tej metodzie uzyskujemy wyrazisty kolor mieniący się zróżnicowanymi odcieniami tak, jak to bywa w przypadku naturalnego koloru włosów. Koloryzacja wielotonowa sprawia, że fryzura zyskuje optycznie na objętości, a włosy stają się pełniejsze życia i energii.

Kolorance (tonowanie)

Polecamy je, gdy Klientka nie chce zmieniać koloru włosów, ale zależy jej, by stał się on bardziej intensywny. Jest to zabieg o małym stopniu inwazyjności, ponieważ produkt nie wnika trwale w strukturę włosa, natomiast doskonale poprawia jego wybarwienie. Pogłębiony kolor sprawia, że włosy stają się błyszczące i wyglądają zdrowiej. Zabieg Kolorance polecamy paniom, które dostrzegają, że ich naturalny kolor spłowiał. Tonowanie sprawdza się w przypadku włosów farbowanych tracących intensywność pigmentu. Wówczas można odwlec w czasie termin ponownego nakładania farby permanentnej, a Klientka będzie się nadal cieszyła wyrazistą barwą. Warto też zastosować tonowanie, gdy odcień przestaje spełniać oczekiwania, np. blond stał się zbyt żółty, a włosy ufarbowane na czarno przyjmują rudawy odcień. Tonowanie pozwala ochłodzić lub ocieplić kolor włosów.

Koloryzacja OMBRE

Wybierają ją panie o włosach ciemnych, gęstych i długich. W koloryzacji tego typu rozjaśniamy znacząco końcówki włosów o kilka tonów, natomiast ich górę pozostawiamy ciemną. O efekcie wizualnym tej metody decyduje umiejętnie stworzone przejścia od odcienia ciemnego do jasnego. Uzyskany kontrast pomiędzy ciemną nasadą a jasnymi końcówkami sprawia, że fryzura staje się dynamiczna, zapewniając swojej posiadaczce modny i zdecydowany wygląd. Panie wybierające ten typ koloryzacji powinny pamiętać o intensywnej pielęgnacji rozjaśnionych pasm.

Koloryzacja SOMBRE

Ten typ koloryzacji bywa określany jako łagodniejsza forma sombre. Tak też tłumaczymy jej nazwę, która jest połączeniem angielskich słów: „soft” i „ombre”. Istotą koloryzacji sombre jest również rozjaśnienie końcówek i pozostawienie ciemniejszej nasady włosów. Jednak rozjaśnienie wykonujemy w delikatny sposób, zaledwie o jeden, dwa tony w porównaniu do koloru wyjściowego. Dzięki temu uzyskujemy efekt włosów zaledwie muśniętych promieniami słońca. Przejście o ciemniejszej góry do jasnych końcówek jest bardzo subtelne. Koloryzację sombre polecamy paniom o włosach długich lub średniej długości, które nie są zbyt grube lub mają tendencję do utraty objętości. Rozjaśnienie włosów poniżej nasady sprawia, że fryzura staje się wielowymiarowa, a włosy optycznie grubsze. Omawiana koloryzacja dobrze wygląda niezależnie od koloru bazowego, polecamy go również blondynkom.

Balejaż (baleyage)

Jego rozpoznawalną cechą jest obecność jaśniejszych pasemek wśród ciemnego koloru bazowego. Stanowi przykład trwałej koloryzacji, którą rozpoczynamy od nałożenia na całą długość włosów farby zapewniającej kolor podstawowy. Następnie fryzjerka na wyodrębnione pasma nakłada preparat o odcieniu jaśniejszym o kilka tonów w porównaniu do koloru bazowego. Jasne pasma wykonujemy w jednym odcieniu lub kilku. Mogą one należeć do tej samej grupy kolorystycznej, co farba bazowa albo pochodzić z zupełnie innej. Osoby lubiące ekstrawagancję decydują się nawet na pasma w kolorach pastelowych. Balejaż do doskonały sposób na zmianę wizerunku. Po jego zastosowaniu fryzura nabiera dynamicznego charakteru, sprawiając, że jej właścicielka wygląda młodziej i bardziej energicznie.

Dekoloryzacja

Wykonujemy ją wówczas, gdy chcemy usunąć z włosów ciemne pigmenty pozostałe po trwałej koloryzacji. Tzw. ściąganie koloru traktujemy jako proces odwrotny do popularnego farbowania. Jest to zabieg dość wymagający przeprowadzany z zastosowaniem tzw. dekoloryzatora. W przypadku intensywnych barwników konieczne bywa wywabienie pigmentu w kilku etapach. Usuwanie ciemnych odcieni osłabia kondycję włosów, dlatego dekoloryzacji towarzyszy skoncentrowana regeneracja. Po dekoloryzacji włosy przyjmują mało atrakcyjny żółtawy odcień, aby go zneutralizować, aplikujemy farbę permanentną lub toner będący łagodniejszą formą koloryzacji.

W Livello Stella Zdrowie Spa & Uroda znamy sposób na profesjonalną poprawę wizerunku i samopoczucia, których istotą jest idealnie dobrana i fachowo wykonana koloryzacja. Zapraszamy do rezerwacji terminu wizyty.

  • Farbowanie włosów jednym kolorem od 180 zł
  • Kolorance od 150 zł
  • Koloryzacja wielotonowa + kolorance od 350 zł