Ciało i twarz

Epilacja laserowa

trwała redukcja owłosienia

Epilacja laserowa

Epilacja laserowa to jedyna nowoczesna metoda, aby trwale usunąć niechciane owłosienie. Jeśli nużą Cię domowe metody depilowania, chcesz zaoszczędzić czas i cieszyć się zawsze gładkim ciałem, skorzystaj z zabiegu epilacji laserem diodowym CM Nexus.
scroll

Dlaczego tylko epilacja laserowa jest skuteczna?

Skuteczność epilacji laserowej zawdzięczamy niszczącemu działaniu wiązki lasera wprost na cebulkę włosa. Wiązka światła emitowana przez laser trafia precyzyjnie w cebulkę włosa przyciągnięta przez jej barwnik melaninę. W trakcie zabiegu energia świetlna zostaje zamieniona w energię cieplną i w procesie fototermolizy doprowadza do trwałego zniszczenia komórek macierzystych włosa. Oznacza to, że potraktowany wiązką laserową włos nie ma szans na odrośnięcie. Należy pamiętać, że włosy żyją swoistym rytmem i nie rosną nierównomiernie. Laser skutecznie niszczy te, które są w fazie wzrostu. Z tego powodu zabieg epilacji laserowej trzeba powtarzać co 4–10 tygodni, tyle potrzebują kolejne włoski, by wejść w fazę wzrostu. Pełen zabieg epilacji laserowej tworzy seria od 4 do 8 zabiegów. Dzięki laserowemu usuwaniu owłosienia można cieszyć się zawsze gładkim ciałem i być przygotowanym na każdą sytuację wymagającą odsłonięcia ciała. Epilacja laserowa pozwoli zapomnieć o kłopotach związanych z tradycyjnymi metodami usuwania owłosienia jak np. krostki, podrażnienia czy wrastające włoski. Jeśli chcesz latem olśniewać piękną, pozbawioną włosków skórą, to rozpocznij serię zabiegów epilacji laserowej przed upływem jesieni.

Jakie obszary ciała można poddać epilacji laserowej?

Usuwanie owłosienia za pomocą lasera przeprowadzamy w obszarze nóg, pach, bikini i okolic intymnych, twarzy oraz pleców. Zabieg wykonujemy ze względów estetycznych oraz medycznych, np. przy nadmiernym owłosieniu będącym skutkiem zaburzeń hormonalnych w organizmie.

Jak wykonujemy zabieg epilacji laserem diodowym CM Nexus?

Laser CM Nexus to pierwszy polski laser diodowy. Za jego projekt i wykonanie w całości odpowiada wrocławska firma Venus-Beauty.Pl. Zastosowano w nim najnowocześniejszą technologię laserów medycznych, dzięki której zabieg epilacji laserowej jest efektywny, bezpieczny i bezbolesny. Głowica chłodząca redukuje nieprzyjemne doznania. Laser diodowy CM Nexus przystosowano do usuwania owłosienia niezależnie od typu skóry.

Zabieg epilacji laserowej wykonujemy w następujących etapach

 1. Przeprowadzenie próby laserową. Pozwala ona dostosować parametry do epilowanego fragmentu i zaprogramować urządzenie tak, aby dobrało odpowiednią dawkę wiązki świetlnej.
 2. Wyznaczenie białą kredką epilowanego obszaru oraz zamalowanie na biało znamion barwnikowych, dzięki temu wiązka lasera oddziałuje precyzyjnie i bezpiecznie.
 3. Pokrycie ciała żelem, który pogłębia dokładność lasera i wzmacnia chłodzące działanie głowicy.
 4. Przeprowadzenie właściwego zabiegu.
 5. Zmycie żelu i białych linii. Aplikacja produktu o właściwościach łagodzących podrażnienia.

Zabieg epilacji laserem diodowym wykonuje wykwalifikowany kosmetolog.

Jak należy się przygotować do zabiegu epilacji laserowej?

Usuwanie owłosienia metodą epilacji laserowej wykonujemy tylko na zdrowej skórze, dlatego prosimy, aby partie ciała poddawane epilacji laserowej były intensywnie nawilżane. Na cztery tygodnie przed zaplanowanym zabiegiem należy zaprzestać usuwania owłosienia za pomocą wosku czy depilatora. Powinno się też zrezygnować ze stosowania samoopalaczy i korzystania z solarium. Natomiast w dniu zabiegu trzeba zgolić włoski maszynką do golenia.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Skóra po laserowym usuwaniu owłosienia może być lekko podrażniona, dlatego już na sam zabieg dobrze jest przyjść w luźnej odzieży. Natomiast samą skórę trzeba traktować bardzo delikatnie, stosować kosmetyki o działaniu regeneracyjnym i nawilżającym. W tym czasie doradzamy zrezygnowanie z antyperspirantów. Niewskazane jest też korzystanie z solarium, basenów czy sauny.

Efekty epilacji laserowej

 • trwałe usunięcie niechcianego owłosienia,
 • osłabienie odrastających włosów,
 • poprawa wyglądu skóry,
 • zlikwidowanie problemu wrastających włosków,
 • uniknięcie podrażnień i wysypek charakterystycznych dla tradycyjnych metod depilacji.

Wskazania

 • usunięcie niechcianego, nadmiernego owłosienia,
 • skłonność do zapalenia mieszków włosowych po tradycyjnych metodach depilacji,
 • wrastające włoski.

Przeciwwskazania

 • podrażnienia skóry,
 • stan zapalny skóry w obszarze poddawanym epilacji,
 • świeża opalenizna,
 • przyjmowanie antybiotyków i doustnych retinoidów,
 • stany pooperacyjne i pozabiegowe,
 • łuszczyca, egzema, aktywna alergia skórna,
 • ciąża,
 • choroby nowotworowe i neurologiczne.

Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzamy indywidualną konsultację kosmetologiczną pozwalającą na bezpieczne wykonanie zabiegu. W niektórych wypadkach konieczne może być zasięgnięcie porady lekarskiej.

 • Zabieg 30 min 149 zł
 • Zabieg 50 min 299 zł

Zapytaj także o pakiet zabiegów.